loader image
My Cart
0,00 

Seemnepood

Näitan tulemusi 1–18 (kokku 100 tulemust)

Aasristik (Trifolium pratense)

1,74 4,67 

Aasristik on punane ristik. Esiteks on tema õied (ja õisikud) punased ja teiseks on temast aretatud kultuurtaimena kasvatatav punane ristik. Aretustöö on aga kultuurvormi looduslikust nii kaugele viinud, et ka eesti keeles on sellele antud eraldi liiginimetus. Aasristik sarnaneb väga keskmise ristikuga, kuid tema lehekesed on ümaramad ja enamasti on lehtedel iseloomulik heledam V-kujuline laik. Aasristiku õied on enamasti keskmise ristiku õitest heledamad, vahel pigem roosad kui punased.

Aasristik kasvab väga mitmesugustel niitudel, väga kuivadest kuni veidi niisketeni. Taim on väga kohanemisvõimeline. Kuivadel väheviljakatel aladel on ta pisike ühe varrekese ja paari õisikuga väike lill. Viljakamal mullal moodustab aga ligi poolemeetrise läbimõõduga lopsakaid puhmaid.

Angerpist (Filipendula vulgaris)

1,99 49,81 

Angerpist on kummalisel kombel üks Eesti kaunemaid lilli. Kummalisel seetõttu, et tegelikult on tema õieilu üsna sarnane tema lähisugulase, niisketel niitudel kasvava angervaksaga, keda tuntakse küll tubli ravimtaimena, kuid mitte väga lilleilu poolest. Angerpist on aga vastupidi just kuivemate niitude taim ning eriti arvukas Lääne- ja Põhja-Eesti loopealsetel. Mujal on taim haruldasem, kuid päris ilma ei ole temast siiski ükski Eesti piirkond. Ilmselt on tema kauniduse saladus seotud lisaks õitele ka üldise ülesehitusega. Maapinnale laotuvate sulgjate lehtedega lehekodarik, punakas ja väheste väikeste lehtedega vars ja selle tipus olev õrnade valgete õitega õisik. Oma osa annavad ka roosakad pungad.

Arujumikas (Centaurea jacea)

1,50 25,41 

Arujumikas näeb välja nagu rukkilill ja selleks on põhjust. Nimelt on vaatamata erinevale emakeelsele liiginimele tegemist sama taimeperekonna liikidega. Välimuses torkab muidugi kohe silma, et arujumika õied ei ole taevasinised vaid violetjad. Hoopiski erinev on aga arujumika kasvukoht ja eluviisid. Arujumikas on niidutaim ja erinevalt üheaastase elueaga rukkilillest, elab sama koha peal palju aastaid. Arujumikas on tavaline lill erinevates niidutüüpides, kuid kasvab suurepäraselt ka häiritud kooslustes, teeäärtes, vanematel söötidel ja jäätmaadel. Taim on pigem hilisema õitsemisega ja kes tahab teha head lambaheina, niidab oma niidu enne jumikate õtsemist. Õiteilust aga seetõttu ilma ei jää, sest arujumikas õitseb meelsasti ka niitmisjärgses ädalas ja tema õied rõõmustavad silma vahel veel oktoobriski.

Mullafrees

48,80  / night

See mullafrees on võimas abivahend külvipinna ettevalmistamisel. Tal on piisavalt rammu ka olemasoleva kamara purustamiseks. Vedavad rattad teevad kasutamise lihtsaks ja ratastele vastassuunas pöörlevad terad on eriti tõhusad. Vali all endale sobilikud rendipäevad. Vaikimisi algab rendipäev kl 9:00 hommikul ja lõppeb hiljemalt järgmise päeva hommikul kl 9:00. Seadet võid aga tagastada ka sama päeva õhtul enne kl 17:00. Mullafreesi vedamiseks võid rentida meilt ka haagise.

TÄHELEPANU! Kui rendid meilt seadme, pead sellele ise järgi tulema (vt kontaktid). Kui ostad sama tellimusega ka seemneid vm kaupu, saad need kätte koos renditud seadmega.

Rootorniiduk (valikuliste lisaseadmetega)

85,40 109,80 

See on õige niiduk niitude hoolduseks! Võimas mootor, lõikelaius 120 cm, töökindlus ja tõhusus ka rasketes tingimustes. Kuna niiduk on kahe rootoriga, paneb see niidetud heina keskele vaalu ja niita saab mistahes suunas (vastupäeva ringidena, päripäeva ringidena, edasi-tagasi). Heades tingimustes niidab see kuni 1 ha/h. Masin on aga hea manööverdusega (vabastatav diferentsiaalilukk), seadistatava juhtraua ja sujuvalt reguleeritava kiirusega. Seetõttu on see väga sobilik keeruliste alade niitmiseks nagu puisniidud, pargid, haljasribad, järsud nõlvad jms. Masinal on elektristarter.

Lisaks niidukile on masin saadaval ka kaarutiga, millega saad kuivavat heina lihtsalt ümber pöörata ja vaaludesse ajada ning järelkäruga, millega saad aias vedada mitmesugust kraami. Korraga on masin siiski kasutatav vaid ühe lisaseadmega (ei saa kombineerida näiteks ka niidukit ja käru). Lisaks nõuab lisaseadme vahetamine ka mõningaid oskusi. Kui on aga soov rentida korraga mitut lisaseadet ja oskused neid ise vahetada, siis ka see on võimalik.

Vali all endale sobilikud rendipäevad. Vaikimisi algab rendipäev kl 9:00 hommikul ja lõppeb hiljemalt järgmise päeva hommikul kl 9:00. Seadet võid aga tagastada ka sama päeva õhtul enne kl 17:00. Niiduki vedamiseks võid rentida meilt ka haagise.

TÄHELEPANU! Kui rendid meilt seadme, pead sellele ise järgi tulema (vt kontaktid). Kui ostad sama tellimusega ka seemneid vm kaupu, saad need kätte koos renditud seadmega.

Sõiduauto platvormhaagis

30,50  / night

Selle haagisega saad vajadusel vedada kõiki meie renditavaid seadmeid. Muuhulgas ka neid, mis tavapärasele rendihaagisele ei mahu või mida on keeruline peale- ja maha laadida. Loomulikult võid rentida ka lihtsalt haagise. Platvormhaagisel ei ole külgi ja selle rattad on tervenisti haagise all. Seega saab mistahes asju haagisele vabalt laadida ka külgedelt. Haagis on tahapoole kallutatav, kuid rendi korral anname kaasa ka alumiiniumist kerged kuid tugevad laadimisrambid. Meie seadmete rendi korral saad kaasa ka seadmete kinnitamiseks sobilikud koormarihmad.

Vali all endale sobilikud rendipäevad. Vaikimisi algab rendipäev kl 9:00 hommikul ja lõppeb hiljemalt järgmise päeva hommikul kl 9:00. Seadet võid aga tagastada ka sama päeva õhtul enne kl 17:00.

TÄHELEPANU! Kui rendid meilt seadme, pead sellele ise järgi tulema (vt kontaktid). Kui ostad sama tellimusega ka seemneid vm kaupu, saad need kätte koos renditud seadmega.

Rohulõikur (bensiin)

30,50  / night

Stihl FS 130 on suurepärane bensiinimootoriga rohulõikur. Sellel on just parajalt võimsust, samas kerge kaal, madal müratase ja ökonoomne mootor (Stihli patenteeritud 4-MIX mootor). Rendil anname kaasa teritatud kolmikketta, mis lõikab edukalt ka tihedamat heina ning isegi noort võsa. Ketta saad keerata teispidi kui üks pool nürinenud, kui aga kavatsed pikemalt tööd teha, rendi endale lisakettad. Terve päeva jaoks varu kindlasti üks lisaketas. Ketta tasakaalustatuse huvides on parem kui sa ise neid ei terita. Masinaga saad kaasa ka kandetraksid ja näovisiiri kõrvaklappidega.

Vali all endale sobilikud rendipäevad. Vaikimisi algab rendipäev kl 9:00 hommikul ja lõppeb hiljemalt järgmise päeva hommikul kl 9:00. Seadet võid aga tagastada ka sama päeva õhtul enne kl 17:00.

TÄHELEPANU! Kui rendid meilt seadme, pead sellele ise järgi tulema (vt kontaktid). Kui ostad sama tellimusega ka seemneid vm kaupu, saad need kätte koos renditud seadmega.

ATV käru, kallutatav, kandevõime 2 t

30,50  / night

See käru on sobilik mitmesuguste materjalide veoks, kuid koos kastikõrgendustega sobib suurepäraselt heina transpordiks koduselt heinamaalt. Kasuta käru veoks ATV-d, väiketraktorit või kasvõi sõiduautot. Kärul on all laiad murusõbralikud rehvid ja selle kast on hüdrauliliselt kallutatav (eraldi akult 12V hüdrojaamaga). Käru kasti kolm külge on avatavad.

Vali all endale sobilikud rendipäevad. Vaikimisi algab rendipäev kl 9:00 hommikul ja lõppeb hiljemalt järgmise päeva hommikul kl 9:00. Seadet võid aga tagastada ka sama päeva õhtul enne kl 17:00. Käru vedamiseks võid rentida meilt ka sõiduauto järelhaagise.

NB! hetkel 03.2024 haagise kallutamine veel ei tööta. Seetõttu soodsam rendihind!

TÄHELEPANU! Kui rendid meilt seadme, pead sellele ise järgi tulema (vt kontaktid). Kui ostad sama tellimusega ka seemneid vm kaupu, saad need kätte koos renditud seadmega.

Haisev jooksjarohi (Ononis arvensis)

2,11 55,91 

Haisev jooksjarohi on imekaunis lill. Aga jah, haiseb! Ehkki taime ristijad tabasid nimega seekord naelapead, ei mõelnud nad ilmselt, et keegi üritab kunagi taime ja selle seemneid müüa. Vaatamata kaunidusele, ei ole jooksjarohtu tõepoolest mõtet tuppa vaasi tuua. Taim lõhnab ebameeldivalt ja on veidi kleepjalt näärmekarvane.

Jooksjarohud on lubjalembesed ja kasvavad looduslikult peamiselt Lääne- ja Põhja-Eesti kuivadel ja parasniisketel niitudel. Sõltuvus lubjast ei ole nii range, et ta mujal kasvada ei saaks. Taim kasvab harilikult keskmise suurusega puhmikutena, on tuntud ravim- ja meetaim.

Liigirikas parasniiske niidu lillesegu

10,50 93,50 

Liigirikas parasniiske niidu lillesegu on koostatud arvestades tavapärase aiamullaga ja sisaldab koguni 37 erinevat taimeliiki! Tegemist on üsna universaalse seguga ja seetõttu sobib see enamikele mõõdukalt viljakatele parasniisketele muldadele. Lisaks tavapärasematele liikidele leidub seal mitmeid botaanilisi üllatusi ning lilleilu on tagatud hiliskevadest varasügiseni. Segu koostamisel on arvestatud pigem päikeseliste tingimustega, kuid enamik liike kasvab kenasti ka poolvarjus. Segu koosneb 37-st taimeliigist.

 

Tähelepanu! Seemnesegu ei sisalda üheaastaseid taimi. Kui soovite ka esimesel aastal õiteilu, lisage segule meie Üheaastaste taimede lillesegu (100 g pakile liigirikkale parasniiske niidu lillesegule 10 g üheaastaste taimede lillesegu)!

 

Segu on saadaval kolmes eri suurusega pakendis:

10 g pakendist saad rajada kuni 5 m2 suuruse niiduala.

30 g pakendist saad rajada kuni 15 m2 suuruse niiduala.

100 g pakendist saad rajada kuni 50 m2 suuruse niiduala.

Lihtne parasniiske niidu lillesegu

9,30 82,00 

Lihtne parasniiske niidu lillesegu. Segu on koostatud arvestades tavapärase aiamullaga ja sisaldab taimeliike, mis on nö töökindlad. Tegemist on üsna universaalse seemneseguga ja seetõttu sobib see enamikele mõõdukalt viljakatele parasniisketele muldadele. Segu ei ole sama liigirikas, kui samadesse tingimustesse sobiv Liigirikas parasniiske niidu seemnesegu, kuid on sellest soodsam ja pakub endiselt kuhjaga lilleilu. Segu koostamisel on arvestatud pigem päikeseliste tingimustega, kuid enamik liike kasvab kenasti ka poolvarjus.  Seemnesegu koosneb 25-st taimeliigist.

 

Tähelepanu! Seemnesegu ei sisalda üheaastaseid taimi. Kui soovite ka esimesel aastal õiteilu, lisage segule meie Üheaastaste taimede lillesegu (100 g pakile lihtsale parasniiske niidu lillesegule 10 g üheaastaste taimede lillesegu)!

 

Segu on saadaval kolmes eri suurusega pakendis:

10 g pakendist saad rajada kuni 5 m2 suuruse niiduala.

30 g pakendist saad rajada kuni 15 m2 suuruse niiduala.

100 g pakendist saad rajada kuni 50 m2 suuruse niiduala.

Kuiva lubjarikka niidu lillesegu

13,50 124,00 

Kuiva lubjarikka niidu lillesegu. Segu sisaldab taimeliike, kes saavad hästi hakkama kuivades tingimustes ja kannatavad ka pikemaid põudasid. Mitmed kaunid liigid segus eelistavad kasvukohana lubjarikkamaid alasid. Seetõttu on segu sobilik eeskätt Lääne- ja Põhja-Eesti muldadele. Segu koosneb 40-st taimeliigist.

 

Tähelepanu! Seemnesegu ei sisalda üheaastaseid taimi. Kui soovite ka esimesel aastal õiteilu, lisage segule meie Üheaastaste taimede lillesegu (100 g pakile kuiva lubjarikka niidu lillesegule 10 g üheaastaste taimede lillesegu)!

Veel tähelepanu! Lubjarikastel niitudel kasvab ka metsülane (Anemone sylvestris). Et tema kohevate lendkarvadega seemned ei saa seemnesegudesse segada, soovitame neid osta eraldi. Osta metsülase seemned siit!

 

Kuiva lubjarikka niidu lillesegu on saadaval kolmes eri suurusega pakendis:

10 g pakendist saad rajada kuni 5 m2 suuruse niiduala.

30 g pakendist saad rajada kuni 15 m2 suuruse niiduala.

100 g pakendist saad rajada kuni 50 m2 suuruse niiduala.

Kuiva liivase niidu lillesegu

12,50 114,00 

Kuiva liivase niidu lillesegu. Segu sisaldab taimeliike, kes saavad hästi hakkama kuivades tingimustes ja kannatavad ka kesksuviseid pikemaid põudasid. Segu on mõeldud eelkõige liivasematele aladele aga sobib ka muudesse kuivadesse kohtadesse. Seemnesegu koosneb 39-st taimeliigist.

 

Tähelepanu! Seemnesegu ei sisalda üheaastaseid taimi. Kui soovite ka esimesel aastal õiteilu, lisage segule meie Üheaastaste taimede lillesegu (100 g pakile kuiva liivase niidu lillesegule 10 g üheaastaste taimede lillesegu)!

 

Kuiva liivase niidu lillesegu on saadaval kolmes eri suurusega pakendis:

10 g pakendist saad rajada kuni 5 m2 suuruse niiduala.

30 g pakendist saad rajada kuni 15 m2 suuruse niiduala.

100 g pakendist saad rajada kuni 50 m2 suuruse niiduala.

Niiske niidu lillesegu

11,00 99,00 

Niiske niidu lillesegu on koostatud taimeliikidest, millele sobivad niisked ja viljakad tingimused. Tegemist on siiski niidutaimedega ja kui sinu külvialad on tihti üleujutatavad, lausa vesised või soised, siis see seemesegu ei pruugi olla parim. Segus on 22 erinevat taimeliiki.

Segu on saadaval kolmes eri suurusega pakendis:

10 g pakendist saad rajada kuni 5 m2 suuruse niiduala.

30 g pakendist saad rajada kuni 15 m2 suuruse niiduala.

100 g pakendist saad rajada kuni 50 m2 suuruse niiduala.

Varjulise niidu lillesegu

11,00 96,50 

Varjulise niidu lillesegu koosneb taimeliikidest, mis kasvavad hästi poolvarjus. Tihedas metsas jm väga varjulistes kohtades, kus ka eelnevalt taimi ei kasvanud, jäävad ka need liigid hätta aga saad segu kasutada puudealuste, põhjapoolsete seinaäärte jms haljastamisel. Segu koosneb 25-st taimeliigist.

 

Segu on saadaval kolmes eri suurusega pakendis:

10 g pakendist saad rajada kuni 5 m2 suuruse niiduala.

30 g pakendist saad rajada kuni 15 m2 suuruse niiduala.

100 g pakendist saad rajada kuni 50 m2 suuruse niiduala.

Haljaskatuse niidulillesegu

14,00 132,00 

Haljaskatuste lillesegu. Segu sisaldab taimeliike, kes saavad hästi hakkama eriti kuivades ja toitainetevaestes keskkondades. Seetõttu sobib see eeskätt haljaskatustele aga ka kiviktaimlate kuivematele osadele, tänavakivide vahele jm. Segu koosneb 22-st taimeliigist.

 

Segu on saadaval kolmes eri suurusega pakendis:

10 g pakendist saad rajada kuni 5 m2 suuruse niiduala.

30 g pakendist saad rajada kuni 15 m2 suuruse niiduala.

100 g pakendist saad rajada kuni 50 m2 suuruse niiduala.

Harilik äiakas (Agrostemma githago)

1,50 25,41 

Harilik äiakas e nisulill on üks meie ajaloolisi põllulilli. Veel sadakond aastat tagasi oli taim Eesti põldudel väga tavaline, kasvades kõrvuti rukkilillede, põldmagunate ja varesjalgadega. Praeguseks on äiaka looduslikke leiukohti jäänud kogu Eestis järele vaid üks ja ilmselt võib taime lugeda varsti meilt väljasurnuks. Kuidas nii läks? Äiaka seemned valmivad üsna samaaegselt suviteraviljadega ja on ajalooliselt sattunud koos teraviljaga viljasalvedesse, sealt nii leiva sisse kui uuesti kevadkülvi käigus mulda. Kaasajal kasvatatakse aga suur osa teraviljast taliviljana ning seemneid osatakse puhastada märksa paremini. Äiaka seemned leiva sees ei ole muidugi hea, sest need on üksjagu mürgised. Samal ajal on põlluumbrohtude mitmekesisus paratamatult osa meie üldisest liigirikkusest ja taime kasvatamine koduaias aitab seda kunagi nii tavalist taime meil vähemasti meeles hoida.

Harilik äiatar (Knautia arvensis)

2,23 62,01 

Äiatar on vastuolulise nimega, kuid täiesti vastuolutult kaunis lill. Nime äia-osa viitab justkui mehele, -tar-osa aga naisele. Lisaks on nimi väga sarnane äiaka (vaata eestpoolt) nimele ja seetõttu on vahel selgem viimast hoopis nisulilleks nimetada. Nimede sarnasus ei viita aga taimede sarnasusele. Äiatar on tubli niidulill, mõjudes suve teise poole õitsejana kimalastele nagu magnet rauale. Äiatar eelistab kuivemaid niite ja kannatab hästi niitmist ja karjatamist. Kariloomad teda eriti süüa ei tahagi. Vikat lõikab teda küll, kuid juba paari nädala möödudes on taimel püsti uued õisikuvarred ja kimalaste pidu läheb edasi. Äiatari on kasutatud ka ravimtaimena väga mitmesuguste hädade vastu. Kas ta ka millegi vastu aitab, pole kindel, kuid botaanik Toomas Kukk võtab oma raamatus “101 Eesti lille” äiatari ravitoime kokku nii: “Igatahes teadaolevalt ei tohiks äiatari tee joomine olulist tervisekahju tekitada”.